AKTUALNOŚCI

  Prawo pracy jest to ogól norm prawnych regulujących spoleczne stosunki pracy podpożądkowanej i sprawy z nimi związane.

Czytaj więcej...

  Bardzo często poruszaną kwestią jest sformułowanie praw przysługujących kobietom w ciąży, czy też młodym mamom.

Czytaj więcej...

  Podczas zawarcia umowy o pracę pracodawca odpowiedzialny jest za szereg świadczeń względem swojego pracownika

Czytaj więcej...


Schody drewniane, ich zalety oraz podstawowe zasady konserwacji.

Naówczas pokazują dalece elegancko

Niewątpliwie to schody drewniane prezentują się najbardziej efektownie i można śmiało powiedzieć, że pasują do każdego wnętrza. Jeśli chodzi o wnętrza zaaranżowane w stylu nowoczesnym schody drewniane często komponowane są ze stalą, szkłem czy nawet kamieniem albo granitem. Wówczas prezentują się one bardzo elegancko. W domach, w których przeważa styl klasyczny czy też tradycyjny schody drewniane nie potrzebują żadnych innych dodatków. Wiele osób podkreśla, że schody wykonane z drewna zatrzymują ciepło. Drewno stanowi więc naturalną izolację. Co więcej jest miłe w dotyku i przyjazne dla alergików. Schody wykonane z drewna egzotycznego charakteryzują się wyższą odpornością na wilgoć i o wiele wyższą twardością niż te, wykonane z rodzimych gatunków drzew.

Powinno dosłownie najcięższych zabrudzeń

Jeśli chodzi o pielęgnację schodów drewnianych to należy ją przeprowadzać tylko przy użyciu środków przeznaczonych do konserwacji drewna. Nie należy nawet najcięższych zabrudzeń zmywać środkami nieprzeznaczonymi do konserwacji drewna. W ten sposób można zniszczyć nie tylko powłokę z lakieru, ale również samo drewno, które może się odbarwić. Co jakiś czas warto schody pokryć specjalnymi pastami nabłyszczającymi do drewna. Zanim zastosujemy jakikolwiek środek warto najpierw nanieść jego cienką warstwę na fragment drewna i sprawdzić czy nie powoduje on żadnych odbarwień.

Sytuacji marmuru

Być może pielęgnacja schodów wykonanych z różnych materiałów jest łatwiejsza. Tak jest np. w przypadku marmuru. Jednak zalety schodów drewnianych dalece przewyższają schody wykonane z innych materiałów, a ich konserwacja i pielęgnacja dzięki odpowiednim środkom i wiedzy nie powinna być kłopotliwa.